20-21 квітня 2018 року у Тячеві на базі аквапарку «Марина» пройшла міжрегіональна Школа цифрових технологій «Роль променевої діагностики у забезпеченні ефективності первинної медичної допомоги», присвячена 20-річчю Центру рентгенівських технологій Асоціації радіологів України, учасниками якої стали близько 50 рентгенологів та спеціалістів з ультразвукової діагностики з Закарпатської, Львівської, Вінницької, Хмельницької, Рівненської, Одеської, Харківської, Київської областей та м.Києва. Організаторами конференції виступили Харківська медична академія післядипломної освіти, Всеукраїнська асоціація рентгенологів, Асоціація радіологів України та Національна медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика.
Місце проведення Школи було вибрано невипадково. Сьогодні особлива увага приділяється медичній допомозі першого рівня, особливо в сільській місцевості. А саме Тячевський район є найбільшим в країні за кількістю сільських мешканців. Крім того, в Закарпатті один з найактивніших регіональних осередків АРУ. Вже кілька років поспіль тут проводяться курси Української школи безперервної післядипломної освіти в радіології. В Мукачево цього року відкрився рентгенівський кабінет рентгенолога-підприємця Мисли І.І., який привіз до Тячева свій цифровий ретгенодіагностичний комплекс КРДЦ-03-АЛЬФА для проведення на ньому заходу презентаційний відеоролик про Тячів, а заступник керівника Центру рентгенівських технологій АРУ Юрій Коваленко познайомив їх з цифровим ретгенодіагностичним обладнанням, яке випускає генеральний партнер Щколи – група компаній «Телеоптик».
Перший день роботи Школи складався з трьох лекційних курсів, перший з яких був присвячений променевій діагностиці патології органів грудної порожнини. Учасникам заходу було прочитані лекції «Рентгенодіагностика пневмонії у дорослих» (Бортний М.О., Шаповалова В.В., Харків), «Рентгенодіагностика гострих запалень легень у дітей на етапі первинної діагностики» (Уріна Л.К., Київ), «Ультразвукова діагностики запальних захворювань легень» (Соломка А.О., Одеса) та «Ультрасонографічні ознаки ураження магістральних артерій, як маркери мозкових інсультів» (Лінська А.В., Харків).
Другий лекційний курс був присвячений технологіям променевої візуалізації і включав наступні лекції: «Особливості променевої діагностики на етапі первинної медичної допомоги. Використання інформаційних технологій для підвищення її ефективності»
(Коваленко Ю.М., Київ), «Нові технології в ультразвуковій діагностиці» (Лінська А.В., Харків), «Динамічні цифрові приймачі і їх застосування в рентгенодіагностиці. Інтерфейси вітчизняних цифрових приймачів» (Балашов С.В., Київ) та «Комплексне рентген-ультразвукове дослідження на етапі первинної променевої діагностики» (Уріна Л.К., Київ).
В рамках третього лекційного курсу були прочитані лекції з променевої діагностики патології кістково-м’язової системи та органів черевної порожнини, а саме: «Променева діагностика остеопорозу» (Шармазанова О.П., Харків), «Променева діагностика при больовому синдромі кульшового суглоба» (Шармазанова О.П., Харків), «Рентгенодіагностика при больовому синдромі черевної порожнини» (Бортний М.О., Харків) та «Ультразвукова діагностика невідкладних станів черевної порожнини» (Соломка А.О., Одеса).
Після закінчення занять учасники Школи мали можливість гарно відпочити та прийняти водні процедури в аквапарку.
У другий день роботи Школи відбулися чотири майстер-класи з розглянутих у лекційному курсі тем: «Рентгенодіагностика захворювань суглобів» (Шармазанова О.П., Харків), «Диференційна рентгенодіагностика невідкладних станів черевної порожнини» (Бортний М.О., Харків), «Практичне знайомство з інтерфейсами ультразвукових апаратів. Ультразвукова діагностика патологічних станів черевної порожнини» (Соломка А.О., Одеса), «Практичне знайомство з інтерфейсами цифрових рентгенівських апаратів. Помилки рентгенодіагностики патології органів грудної порожнини» (Балашов С.В., Уріна Л.К., Київ).
Майстер-клас з ультразвукової діагностики проводився в районній поліклініці, а з інтерфейсом цифрового рентгенівського апарату учасники Школи знайомилися в окремому приміщенні, де було встановлено привезений з Мукачево легкий цифровий рентгенодіагностичний комплекс КРДЦ-03-АЛЬФА.
Після закінчення занять учасники Школи висловили бажання щодо проведення в цьому ж місці подібного заходу восени, що свідчить про позитивне враження від побаченого та почутого на протязі двох днів.